piątek, 26 sierpnia 2011

miodowa czapka otulacz opis

Wiem że w sieci można znaleźć mnóstwo wzorów i opisów na wiele czapek , może i niektóre podobne ,ta jest prosta, szybka i twarzowa, dla każdego ( no nie dla mojego Pana , ale on jest ewenementem :)))  ) dla dziecka, młodzieży, pana i pani :)czapka   włóczka scarlett interfoxu   druty 4 mm
95 oczek
ściągacz 5 p , 5l na wysokość ok 4cm
dalej  nad ściągaczem   1rz: 1o zdjąć reszta prawe
2rz:1 o zdjąć reszta lewe

wysokość ok 23 - 25 cm,szerokość bez naciągania około 20cm
zszyć tył, górę zszyć na płasko a rogi ściągnąć do środka
otulacz  włóczka capri interfox druty 7,5 mm
nabrać 45 oczek
przerabiać 1 rz prawe, 2 lewe oczka na wysokość w moim przypadku ok 21 cm czyli do końca włóczki w motku
wysokość i szerokość ok 30 cm
Jest to bardzo fajny komplet i niedrogi, na całośc zużyłam 1 motek capri za 2.6 zł i niecały 1 scarlett za 2,7 zł. Trochę chęci , czasu i gotowe :))))
pozdrawiam wszystkich :) jeśli coś jest niezrozumiałe proszę dać znać
Pozdrawiam


czwartek, 25 sierpnia 2011

Babcia na urlopie:)

Oczywiście nie moja :) , no moja mama fakt :). Dzięki obecności babci ja mogę się troszkę polenić - w  sensie podłubać, a ostatnio podrutować.Tak bardzo mnie na druty wzięło, że szydła kurzem porastają. Jak zwykle wychodzą nakrycia głowy i wszelkiego rodzaju szyj ogrzeje :) - uwielbiam sobie często zmieniać :).
Poza tym czas zacząć bardzo powoli robić gwiazdki , dużą mam rodzinę a od września czau będzie pewnie trochę mniej na dłubaninę.
W przerwie domowego zamętu pojechaliśmy z młodzieżą do Pułtuska na spacer, dzieciaki się wyszalały przy fontannie ku zdziwieniu babci i wielu przechodniów , jak zwykle zaliczyły plac zabaw, knajpkę  z rurkami , a na koniec mała wymiana zdań między starszą młodzieżą :) zakończona na szczęście ogólną zgodą :)ja natomiast nie przeszłam obojętnie koło pasmanterii - wyszłam z 1 motkiem malwy buraczkowej - piękny kolor i bambusy 7.5mm , gdzie wiedziałam że na poczcie czeka przesyłka z Interfoxu:)
Pan się uśmiał ze mnie  ku lekkiemu zdziwieniu babci:)
Efekty są : zielony mały baktus z classica , szyjogrzej z capri i w trakcie czapka z miodowej scarlett . Idzie jesień więc zmobilizować się muszę na przeróbkę zeszłorocznej torby uszytej ze sfilcowanego starego swetra, słoneczniki też stare czekają na moje zlitowanie i przyszycie do torby. Mam nadzieję że efekt już niedługo.:) Na razie słoneczniki .


poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Bardzo prosty otulacz - opis wykonania :)

Może komuś jednak spodoba się mój pomysł i będzie miał ochotę sobie wydłubać szydłem. :) Będzie mi bardzo miło.
Ocieplacz robiłam ok 2h - jeden film i następnego dnia nie zmarzniecie w razie bardzo nagłego ataku zimy :))) 

Ja do tego otulacza użyłam włóczki Alpina plus   Inter-foxu kolor czarny 100g/90m  szydełko 10 mm, całość to 1 motek i kawałek z drugiego.Wykonanie
38 o łańcuszka połączyć o ścisłym - należy zwracać uwagę żeby łańcuszek się nie przekręcił :)
1 rz : 3 o łańcuszka i  37 słupków
2 - 10 rz: 2 o łańcuszka , 37 słupków
11 - 13 rz : 2 o łańcuszka , słupki i co 10 słupek zrobić podwójny
zakończyć , ukryć końcówkę .  Można doszyć duże drewniane guziki dla ozdoby
całość po wykonaniu ma rozmiary
wysokość ok 27cm
szerokość  góra ok 31cm       dół ok 39cm


Mam ogromną nadzieję że mój opis będzie zrozumiały, jeśli nie to poproszę o komentarze, poprawię się .:)

Drutowo :)

Dużo się dzieje, dzieci trzeba wyszykować do szkoły, jazdo po księgarniach - bo na moje nieszczęście w jednej wszystkiego nie kupię jak się okazało , a Pan miał chyba ochotę sobie pojeździć :), zeszyty i inne pierdołki szkolne. Wiele już nie zostało, w międzyczasie urodziny młodej - 8 już - :) , goście, zepsuty humor, goście , luz :)) - dużo by opowiadać.
Pięknej pogody kilka dni , Pan do pracy wrócił więc i ja wreszcie mam bardzo intensywne wieczory :)))  robótkowe oczywiście , dużo powstało nie wiem dla kogo , poprostu rozdam część znajomym, ewentualnie do mikołaja poczeka, bo jednak mam alergie na zakupy okropną, objawia się ona u mnie bólem głowy na sam widok supermarketu tudzież jakiejś innej galerii handlowej :)Pan się dziwi że nie boli jak w pasmanterii jestem, tudzież przeglądam je w necie .
Sobie też zrobiłam cieplutki czarny komplecik - czapka nie sfotografowana jeszcze.
Mało tego coś mnie na druty wzięło, a ja nie jestem za bardzo w nich biegła , zwykłe proste rzeczy, zrobiłam Panu czapkę - nawet zadowolony- :), mojemu chrześniakowi czapkę z otulaczem - o dziwo rodzicom się nawet spodobało.

Miło wiedzieć że Pan jednak tylko sobie mruczy pod nosem na to moje dziergolenie, ale czasem myśli o mnie . Dostałam książkę:)
Bardzo fajna, lekko i przejżyście wszystko opisane jak dla mnie :) i może czegoś więcej się nauczę robić na tych drutach :))
Szybciutko wyciągnełam Alizke :) i getry gotowe, do trampek na jesien w sam raz , a i pewnie nie raz zimą się przydadzą.
Dziewczyny już sobie pasiaste zamówiły :)))

Google Website Translator Gadget